Безпека на поганих дорогах напряму залежить від міцності шинМайже щовесни на українських водіїв чекає одна й та сама проблема: після низки температурних коливань по обидва боки від 0 градусів за Цельсієм асфальт сходить разом зі снігом. І навіть ті дороги, які до зими були у непоганому стані, вже у березні примушують водіїв максимально зосередитися на особливостях рельєфу дорожнього покриття, якщо їм хочеться уникнути потрапляння у ями.

Проблема у тому, що навіть найуважніший та найдосвідченіший водій не зможе об’їхати кожну яму, особливо у темну пору доби або після дощу. Тому зростає необхідність мати якісні шини, здатні витримати підвищені навантаження на поганих дорогах. Виняткову обережність навесні повинні виявляти власники важких кросоверів та позашляховиків, особливо з невеликим профілем шин: велика вага автомобіля додає навантаження на шини, які і без того працюють у складних умовах. Як наслідок, зростає ризик серйозних неусувних пошкоджень – наприклад, деформації каркасу чи порізів шини.

Компанія Nokian Tyres пропонує лінійку літніх шин у версії SUV спеціально для власників кросоверів та позашляховиків. Їхня особливість полягає у конструкції боковин, посилених арамідними волокнами. Це композитний матеріал, схожий на кевлар, який за своєю міццю не поступається сталі, хоча важить у п’ять разів менше. Застосування даної технології допомагає уникнути порізів об гострі краї ям і загалом посилити конструкцію та опірність шин на поганих дорогах. Посилені арамідом боковини також стануть у пригоді на ґрунтових дорогах з великою кількістю камінців та на горбистій місцевості.

Використання арамідних волокон – не єдина технологія, що дозволяє знизити витрати на утримання автомобіля. Завдяки ретельно підібраним компонентам та технології виготовлення гумової суміші інженерам Nokian Tyres вдалося досягти високої стійкості шин до пошкоджень та зносу. Варто також відмітити, що лінійка літніх шин Nokian Tyres включає моделі з різним набором характеристик, тож будь-який водій зможе підібрати шини відповідно до власних потреб.

Наприклад, оптимізований малюнок протектора та гумова суміш нової Nokian Hakka Green 3 дозволили знизити витрати пального за рахунок зниження опору кочення. Nokian Hakka Blue 2 та нова спортивна шина Nokian Nordman SZ2 відмінно підійдуть для регіонів з вологим кліматом та частими зливами. Завдяки технології Hydro Grooves протектор шини здатен відводити зайвий об’єм води з плями контакту до бічних канавок. Окрім того, протектор моделі Nokian Nordman S2 SUV здатен до самоочищення від щебеню, який набивається у канавках та блоках протектора – у даній шині застосовуються виштовхувачі каменів, що дозволяє покращити керованість шини на неасфальтованому покритті та знизити зношуваність.

Nokian Tyres виробляє інноваційні легкові шини, шини для комерційного і вантажного транспорту, а також індустріальні шини для важкої техніки. Мережа шинних центрів Vianor спеціалізується на сервісному обслуговуванні автомобілів та шин. У 2020 році чистий обсяг продажів компанії склав 1,3 млрд євро. В компанії Nokian Tyres працює 4600 співробітників. Акції Nokian Tyres котируються на фондовій біржі Nasdaq в Гельсінкі.

// АвтоКраїна

Читайте також: