Новий MINI Electric Pacesetter став офіційним автомобілем безпеки Formula EMINI Electric PacesetterЕлектричний MINI Electric Pacesetter став офіційним автомобілем безпеки гоночної серії ABB FIA Formula E World Championship. Спортивний сейфті-кар пов’язує багату гоночну історію John Cooper Works з електрифікованим майбутнім MINI.

  • Основою для MINI Electric Pacesetter виступив новітній MINI Cooper SE.
  • Автомобіль безпеки на 130 кг легше стандартного MINI Cooper SE.
  • Розгін з 0 до 100 км/год займає всього 6,7 секунди.

У створенні MINI Electric Pacesetter брали участь підрозділи MINI Design і BMW Motorsport, а також Міжнародна автомобільна федерація (FIA).

Як відзначається у повідомленні компанії, дебют MINI Electric Pacesetter відбудеться 10 квітня 2021 року на етапі Formula E в Римі.

«Стандартний MINI Electric став втіленням задоволення від керування автомобілем і електричної мобільності. Новітній MINI Electric Pacesetter робить ще один крок вперед, поєднуючи в собі філософію бренду John Cooper Works і відповідальне ставлення до навколишнього середовища. Звичайно, він був розроблений суто для автопарку безпеки Formula Е і не призначений для використання на дорогах загального користування. Однак MINI Electric Pacesetter розкриває один із напрямів, в якому могла б рухатися електрифікація бренду JCW», ‒ сказав глава MINI Бернд Кьорбер.

Яскравий образ MINI Electric Pacesetter підкреслюють такі фірмові штрихи, як круглі фари і шестикутна панель з вентиляційними отворами. Розширені колісні арки і аеродинамічний спліттер ‒ відсилання до ДНК бренду John Cooper Works. На електричне «серце» сейфті-кара натякають логотипи і мінімальна кількість повітропроводів переднього бампера, необхідних для охолодження агрегатів. У капот інтегровані білі проблискові маячки. Ще один яскравий акцент – смуги MINI на капоті і даху.

За яскравою зовнішністю MINI Electric Pacesetter ховається багаторічний досвід BMW Motorsport. Завдяки великому полегшенню конструкції електромобіль важить лише 1230 кг – на 130 кг менше стандартного MINI Cooper SE.

Допрацьована електрична силова установка розвиває 184 кінських сили і 280 Нм крутного моменту. Це дозволяє MINI Electric Pacesetter розганятися з 0 до 100 км/год за 6,7 секунди (на 0,6 секунди швидше MINI Cooper SE), а з 0 до 60 км/год – за 3,6 секунди (на 0,3 секунди швидше MINI Cooper SE). Завдяки високому крутному моменту й ефективній трансмісії сейфті-кар прискорюється з 80 до 120 км/год за 4,3 секунди (на 0,3 секунди швидше MINI Cooper SE).

Гоночну підвіску можна відрегулювати на стиснення і відбій, а також по висоті і куту розвалу коліс. Рецепт неймовірної керованості ‒ спортивні важелі підвіски, збільшена на 10 мм ширина колії, чотирипоршневі гальмівні механізми і колісні диски MINI John Cooper Works GP. Шини Michelin Pilot Sport розмірності 245/40 R18 аналогічні тим, що використовуються в болідах Formula E.

// АвтоКраїна

Читайте також: