Новий Porsche Cayenne встановив рекорд на трасі Нюрбурґрінґа у своєму класіНезадовго до виходу на ринок, нова надпотужна модель Porsche Cayenne переконливо продемонструвала свій високий динамічний потенціал: тест-пілот Ларс Керн подолав 20,832-кілометрову Північну петлю Нюрбурґрінґа за 7 хв 38,9 с. Цей нотаріально засвідчений час внесено до офіційного рейтингу Nürburgring GmbH як новий рекорд у категорії «SUV, позашляховики, мінівени, пікапи».

«Уже на перших метрах Північної петлі Porsche Cayenne Turbo GT Coupe так і змушує тебе подивитися по сторонах, аби упевнитись, що ти дійсно сидиш у просторому SUV. Висока точність проходження поворотів і непохитна стійкість задньої осі — це додає упевненості вже у зоні Hatzenbach», — описує свій рекордний заїзд Ларс Керн.

Тест-пілот брав активну участь у розробці нового автомобіля. «У швидких поворотах, як-от, наприклад, між Hoher Acht і Eiskurve, автомобіль миттєво реагує на зміну напрямку руху. Його не «кренить» і не «зносить». Навіть у цьому технічному секторі Cayenne абсолютно слухняний, і його легко контролю-вати. На обох трамплінах — Pflanzgarten I і II — колеса зазвичай втрачають контакт із асфальтом. Але в Cayenne Turbo GT Coupe на цих ділянках почуваєшся спокійно і впевнено. Хід відбою пружин колосальний, кузов не підстрибує і залишається під контролем. Привод також доволі вражає. Він дає потрібну потужність у будь-якій ситуації, а перемикання передач просто ідеальне», — підкреслює Керн.

Ходові якості спорткара і типова для Cayenne універсальність

«Це суперспортивна модель Cayenne Turbo GT Coupe. Під час її розробки ми зробили акцент на винятковий динамічний потенціал на дорозі. Наш Cayenne-рекордсмен базується на сучасному Cayenne Turbo Coupé, проте ще більшою мірою орієнтований на максимальну динаміку на прямих та у поворотах, — говорить керівник модельного ряду Штефан Векбах. — Рекордний час на Північній петлі підтверджує високі динамічні якості нашого нового SUV. Водночас він, як і всі Cayenne, є справжнім універсалом та пропонує високий рівень комфорту і практичності у повсякденній експлуатації».

Ларс Керн пройшов швидке коло по Північній петлі 14 червня 2021 року об 11:31, у сонячну погоду за температури повітря +23 °C і температури асфальту +46 °C та перетнув фінішну лінію через 7 хв 38,925 с. Для захисту водія Cayenne-рекордсмен був оснащений гоночним сидінням та каркасом безпеки. Використа-ні під час рекордного заїзду 22-дюймові високошвидкісні шини Pirelli P Zero Cora були розроблені спеціально для нової моделі Porsche Cayenne Turbo GT Coupe і входять до базової комплектації.

Показники витрати пального і викидів CO2 були розраховані за новим циклом WLTP. Поки що обов’язковими до публікації є показники, перераховані за циклом NEDC. Ці показники не є іден-тичними показникам, отриманим в результаті прямого розрахунку за методом NEDC.

// АвтоКраїна

Читайте також: