Audi e-tron GT буде «взута» у шини для електромобілів від компанії Hankook


На додаток до Audi e-tron, тепер ще й Audi e-tron GT, перший повністю електричний спортивний автомобіль від Audi, буде оснащений спеціально розробленими шинами Ventus S1 evo 3 ev для електромобілів від компанії Hankook.

Ринок електромобілів зростає швидше, ніж будь-яка інша категорія транспортних засобів; тільки в Європі зростання в 2020 році у порівнянні з попереднім роком становить близько 138 % (джерело: dpa). Таким чином, за рахунок шин для Audi e-tron GT виробник шин преміум-класу Hankook розширює частку ринку в секторі оригінального устаткування для електромобілів. У 2018 році вперше був представлений прототип Audi e-tron GT, а підвищенний інтерес до нього зберігається навіть після його виходу на ринок в 2021 році. Hankook оснастить Audi e-tron GT спеціально розробленими шинами для електромобілів Ventus S1 evo 3 ev, в якості оригінального обладнання. Ventus S1 evo 3 ev має розмір 225/55R19 XL 103Y на передній осі і 275/45R19 XL 108Y на задній осі. Безліч технічних удосконалень шини дозволяють оптимально використовувати можливості спортивних автомобілів з електричним приводом.

«Розробка шин для електромобілів є особливо складним завданням, — повідомляє Сангхун Лі, президент європейського підрозділу Hankook Tire. «Ми пожинаємо плоди розширення досліджень в цій області.  В даний час шини нашої компанії представлені на декількох моделях преміум-класу в сегменті електричних спортивних автомобілів, включаючи Audi e-tron GT. В цілому ми зайняли дуже хороші позиції в цьому сегменті».

Малюнок протектора Ventus S1 evo 3, якою оснащується Audi e-tron GT, був адаптований спеціально для електромобілів, щоб знизити шум від шин приблизно на три децибела. Це важливо, оскільки в електромобілях відсутній шум двигуна, тому шум дороги і шин всередині транспортного засобу сприймається голосніше. Крім того, борт шини був посилений так званою технологією «bead packing» — обробкою спеціальним нейлоновим матеріалом, щоб витримувати високі навантаження від підвищенних характеристик спортивних електромобілів, для точного управління на високих швидкостях. Шина Hankook EV не тільки підтримує спортивні характеристики, але і є важливим компонентом комфорту, оскільки автівки категорії «гран-туризмо», як-от Audi e-tron GT, створені для комфортних тривалих подорожей.

«Наша шина повинна забезпечувати високу потужність Audi e-tron GT на дорозі і в той же час низький опір коченню, що є ключовим фактором для високої ефективності і дальності ходу електромобілів», — пояснює Клаус Краузе, керівник європейського центру досліджень і розробок Hankook: «Ми можемо пишатися результатом».

Щоб задовольнити особливі вимоги до електромобіля, подібного Audi e-tron GT, розробники Hankook також оптимізували процес вулканізації гумової суміші в залежності від області застосування, щоб забезпечити правильний баланс температури, часу і тиску. У порівнянні зі стандартною сумішшю протектора довговічність Ventus S1 evo 3 ev на 30 % більше. Стійкість до стирання поліпшена на 5 % у порівнянні з традиційною моделлю, а загальний опір коченню зменшився на 13%.

// АвтоКраїна

Читайте також: