Електрифікація автоспорту: Bosch розширює свою присутність на чемпіонаті Formula EBosch розширює свою присутність на чемпіонаті Formula EBosch Motorsport і команда Dragon / Penske Autosport об’єднують зусилля в галузі розробки нових технологій для перегонових автомобілів, які братимуть участь у чемпіонаті ABB FIA Formula E.

В рамках партнерства, Bosch розроблятиме електронні системи керування, спеціально адаптовані під регламент Formula E, а також супутнє обладнання та програмне забезпечення до нього.

Центральним компонентом системи є блок керування транспортним засобом MS 50.4P. Крім управління електромотором і контролю енергозабезпечення, блок MS 50.4P також відповідає і за інші функції транспортного засобу, наприклад, за рекуперативне гальмування та виведення інформації на дисплей, встановлений у кокпіті.

«Співпраця з Dragon розширює нашу присутність у чемпіонаті Formula E, який ми також підтримуємо як офіційний спонсор. Таким чином ми хочемо підкреслити наш статус провідного постачальника рішень для управління силовими агрегатами як серійних, так і перегонових електромобілів», – коментує подію член ради директорів Robert Bosch GmbH Др. Маркус Хейн.

Bosch планує провести перші перегонові випробування інноваційної системи управління навесні 2021 року. Водночас компанія також збирається розробити нову силову установку до 9 сезону Formula E.

«Ми дуже раді вирушити в таку пригоду як Formula E разом з Bosch. Дякуємо за підтримку підрозділу Bosch Engineering і глобальній управлінській раді Bosch. Наша команда готова надати відмінну платформу для демонстрації можливостей концерну в галузі розробки унікальних технологій для Formula E. А також допомогти показати, яку величезну роль Bosch відіграє для індустрії електромобільності. Наше довгострокове технічне партнерство є важливим переломним моментом для команди, і я з нетерпінням чекаю на успіх на перегонових треках у цьому сезоні», – розповідає Джей Пенські, власник і керівник команди Dragon / Penske Autosport.

Розширений технологічний пакет Bosch

Центральний блок керування транспортним засобом Bosch є серцем всієї бортової електроніки перегонового боліда команди Dragon / Penske Autosport. Bosch розробив високотехнологічну проводку, яка надає оптимальні можливості для інтеграції в автомобіль. Також Bosch обладнав тестовий автомобіль команди даталогером для прискорення процесу розробки нових технологічних рішень. Для оптимальної адаптації нової електроніки до решти вузлів автомобіля, Bosch використовує своє хмарне рішення RaceConnect LTE, що дозволяє швидко аналізувати та передавати зібрану під час тестів інформацію. Для інженерів це додаткова можливість контролювати важливі параметри автомобіля, силової установки та шин, а також оперативно аналізувати та оптимізувати їх.

Регламент Formula E точно описує застосування різних систем, тому характеристики електронної системи роблять істотний внесок у загальну продуктивність силового агрегату.

Більш того, завдяки функції контролю енергоспоживання блок MS 50.4P постійно адаптує віддачу силової установки, дозволяючи досягати якнайшвидшого часу кола при заданій витраті енергії. Центральний блок керування також забезпечує максимально ефективну рекуперацію енергії, варіюючи навантаження між гідравлічним і електричним гальмами та адаптуючи роботу силової установки та гальм у реальному часі.

«Альянс з Bosch допомагає нам отримати додаткові ресурси, збільшити наші можливості з масштабування інжинірингу, а також доступ до «заліза», програмного забезпечення та експертизи Bosch. Все це дозволяє нам на рівних змагатися з найбільшими світовими виробниками в цьому дуже конкурентному перегоновому чемпіонаті. Разом ми плідно працювали в міжсезоння, і я з нетерпінням чекаю на результати, які нам принесе нове шасі Penske EV-5, створене з використанням обладнання та програмного забезпечення Bosch», ‒ ділиться враженнями технічний директор Dragon / Penske Autosport Ніколя Модюі.

Bosch розширює свою присутність на чемпіонаті Formula E

Bosch Group є провідним постачальником технологій та послуг у світі. У компанії працює близько 394 500 працівнииків (станом на 31 грудня 2020 року). Продажі компанії в 2020 році за попередніми оцінками склали 71,6 млрд. євро. За видами діяльності, компанія поділяється на чотири бізнес-сектори: Рішення для мобільності, Промислові технології, Споживчі товари та Енергетика та Будівельні технології.

До складу Bosch Group входить компанія Robert Bosch GmbH та близько 440 дочірніх та регіональних компаній у 60 країнах. Світова мережа виробничих, інженерних та торгових мереж Bosch охоплює майже всі країни світу. Основою для майбутнього зростання компанії є її інноваційний потенціал. У 126 підрозділах компанії Bosch по всьому світу працюють72 600 співробітників у галузі досліджень та розробок, а також близько 30 000 розробників програмного забезпечення.

// АвтоКраїна

Читайте також: