Huawei презентувала набір комплектуючих для «розумних» автоHuaweiНапередодні старту Шанхайського міжнародного автосалону 2021 компанія Huawei презентувала інтелектуальні новітні комплектуючі та рішення для розумних транспортних засобів, серед яких проєкційний дисплей із доданою реальністю, 4D-радар для отримання зображень і MDC 810 (Mobile digital computation).

Як сказано у повідомленні компанії, ці продукти допоможуть автовиробникам створювати інтелектуальні транспортні засоби нового покоління, стимулювати розробку передових технологій для автомобільної промисловості та стати новаторами в галузі нової енергетики й автономного водіння.

У жовтні 2020 року компанія Huawei представила бренд Huawei Inside (HI). Як постачальник нових комплектуючих для смарт-автомобілів Huawei тісно співпрацює з автовиробниками для створення інтелектуальних транспортних засобів преміального класу в межах ініціативи Huawei Inside. Ця ініціатива об’єднує нову цифрову архітектуру для інтелектуальних транспортних засобів, п’ять інтелектуальних рішень (Intelligent Driving (інтелектуальне водіння), Intelligent Cockpit (інтелектуальне місце водія), mPower, Intelligent Connectivity (інтелектуальне підключення) й Intelligent Vehicle Cloud (інтелектуальна автохмара) та понад 30 інтелектуальних комплектуючих.

«Ініціативу Huawei Inside створено з метою інтеграції технологічних переваг Huawei з автовиробниками для побудови висококласних інтелектуальних транспортних засобів і забезпечення якнайкращого досвіду водіння. Зіткнувшись із прискореною цифровою трансформацією інтелектуальних автомобілів, Huawei прагне створити розумне майбутнє для автономних автомобілів за допомогою інновацій», — прокоментував Вільям Ван (William Wang), президент бізнес-підрозділу інтелектуальних автомобільних рішень Huawei (IAS BU).

Поліпшення досвіду водіння: нова інтелектуальна кабіна (Intelligent Cockpit)

Рішення Huawei Intelligent Cockpit застосовує самостійно розроблену обчислювальну платформу та HarmonyOS (для місця водія) з екосистемою додатків, програмного та апаратного забезпечення. Завдяки відкритій співпраці з виробниками обладнання, постачальниками рівня Tier 1 та партнерами з розробки додатків Huawei надає користувачам доступ до різних сервісів та функцій. Компанія розробляє передові технології для інтелектуальної кабіни, постійно покращуючи користувацький досвід. Наприклад, модулі Kirin для інформаційно-розважальної системи підтримують незалежний нейроморфний процесор, що виконує складні обробки. Інтелектуальний екран Cockpit Vision може відновлювати колір та забезпечує приємний досвід кермування із застосуванням сучасних технологій. Компактна система AR-HUD (проєкційний дисплей із доданою реальністю) забезпечує ширше поле огляду та підтримує HD-дисплей.

Huawei випустила високопродуктивний проєкційний дисплей із доданою реальністю (AR-HUD), спираючись на багаторічний досвід у сфері базових оптичних технологій та провідних футуристичних рішень. 10-L AR-HUD може перетворити звичайне лобове скло на 70-дюймовий HD-дисплей та налаштувати інтелектуальну зону проєкціювання, відстежуючи рух очей користувачів. Він може відтворювати кут огляду 13°x5°, щоб користувачі могли переглядати детальну інформацію на лобовому склі. Потужні можливості візуального визначення та штучного інтелекту забезпечують вражаючий візуальний досвід і допомогу під час кермування.

4D-радар для побудови зображень із високою роздільною здатністю забезпечує вдосконалене автономне водіння

4D-радар Huawei використовує 12T24R велику антенну решітку (12 каналів передачі й 24 канали приймання), що в 24 рази перевищує конфігурацію антени звичайного радара міліметрового діапазону (3T4R). 4D-радар Huawei може приймати на 50% більше каналів, ніж використовувані нині радари, для побудови зображень. Це робить його радаром із найбільшою антенною решіткою, доступним для масового автовиробництва.

4D-радар Huawei забезпечує унікальну NLOS-чутливість. Він здатний виявляти невидимі об’єкти, при цьому точно вимірює відстань і швидкість, як це роблять традиційні радари міліметрового діапазону. Це дозволяє йому функціонувати незалежно від навколишнього освітлення і несприятливих погодних умов. До того ж 4D-радар Huawei має високу роздільну здатність і збільшену дальність виявлення об’єктів. Він може створювати хмару з точок із тією ж щільністю, що і лідари, що дозволяє використовувати безліч радарних додатків, наприклад, для відтворення навколишнього середовища, картографування і локалізації. Поєднуючи хмари точок сканування декількох радарів, автомобілі матимуть доступ до панорамного огляду на 360°, забезпечуючи повне охоплення всіх об’єктів в усіх сценаріях та за будь-яких погодних умов.

4D-радар Huawei стане наступним стандартним датчиком для автомобілів, забезпечуючи високу автономність водіння разом із першокласними лідарами та HD-камерами.

Huawei MDC 810 — платформа з потужними обчислювальними можливостями

Наразі галузь інтелектуального водіння активно розвивається. Прагнучи до впровадження масового виробництва, компанія Huawei створює відкриту та стандартизовану платформу MDC. Вона базується на багаторічному досвіді у сфері апаратного та програмного забезпечення, а також інженерії безпеки. Її мета — прискорити впровадження масового виробництва інтелектуальних транспортних засобів.

MDC 810 — це обчислювальна платформа для інтелектуального водіння з найбільшою у галузі обчислювальною потужністю, що становить до 400 TOPS і відповідає вимогам безпеки ASIL-D. Платформа оснащена ядром MDC (у тому числі операційними системами AOS і VOS для інтелектуального кермування) і повним набором інструментів. MDC 810 забезпечує функції автономного водіння, а саме: Traffic Jam Pilot (TJP, пілот у заторах), Highway Pilot (HWP, пілот на автомагістралях) та Auto Valet Parking (AVP, автоматичне паркування). Седан Arcfox Alpha S стане першим автомобілем із підтримкою Huawei-MDC 810 для побудови майбутнього автомобільної галузі.

Huawei MDC — це відкрита стандартизована платформа, що сприятиме розвитку галузі інтелектуального водіння. Huawei тісно співпрацює з постачальниками датчиків, приводів та алгоритмів додатків, щоб побудувати таку екосистему технологій на базі MDC. Завдяки відкритій обчислювальній платформі Huawei об’єднує зусилля із партнерами, щоб прискорити створення екосистеми інтелектуального кермування, рухаючись до масового виробництва смарт-автомобілів.

Huawei Octopus — відкрита платформа автономного водіння

Huawei Octopus використовує велику кількість даних, HD-мапи та передові алгоритми для побудови платформи інтелектуального водіння закритого циклу на основі даних. Huawei Octopus створено, щоб допомогти виробникам обладнання і створити можливості для розвитку автономного кермування з нуля, знизити вимоги до розробки та покращити її ефективність. Платформа базується на синергії автомобіля та хмари, передовій у галузі ємності анотування, оновленому віртуальному моделюванні, універсальній безпеці та хмарних сервісах, що відповідають вимогам галузі.

Хмара — єдиний елемент, який поєднує розвиток автономного водіння та його комерціалізацію. Автомобілі в усіх регіонах повинні підключатися до локальної хмари, щоб допомогти вирішити проблеми покриття, безпеки та масштабування. Ці виклики постають при комерціалізації автономного кермування. Завдяки міграції даних у хмару розробникам більше не потрібно збільшувати площі приміщень для обладнання, щоб розмістити великі обсяги даних. Це дозволить їм зосередитися на розробці основних алгоритмів.

HD-мапи — також важливий елемент автономного водіння. Так, Huawei офіційно анонсувала передові можливості хмарних сервісів HD-мап та дорожні мапи. Наразі компанія отримала кваліфікацію «A» в сфері картографії для створення електронних навігаційних мап, а також комплексних можливостей збирання топографічних даних та картографування в HD-форматі.

Huawei TMS: створення інтелектуальної інтегрованої системи терморегулювання

Завдяки спрощеній архітектурі та централізації комплектуючих, а також функціям управління, Huawei TMS покращує робочу температуру теплового насоса від –10°C до –18°C. Так, пробіг нових електромобілів (NEV) збільшується на 20%. Крім того, Huawei TMS надає доступ до персоналізованих додатків, допомагаючи виробникам обладнання створити термосистему з оптимальною енергоефективністю та кращим досвідом користування.

Важливість систем терморегулювання зростає разом із електрифікацією автомобільної галузі. Наразі більшість електромобілів застосовує рішення електричного підігріву повітря у салоні, що зменшує пробіг на 30-40% при низьких температурах, проте не є ефективним. Система теплового насоса має високу енергоефективність (удвічі вищу за електричний підігрівач повітря) та є майбутнім галузі управління температурним режимом. Традиційне рішення для теплового насоса має безліч недоліків. Серед них — надмірна кількість труб та елементів, погана адаптованість до навколишнього середовища (не функціонує при температурі, нижчій за –10°C), низькі інтелектуальні можливості/автоматизація, що негативно впливає на ефективність та застосування системи теплового насоса. Після чотирьох років досліджень та розробок Huawei представила найбільш інтегроване інтелектуальне рішення терморегулювання для автомобілів. Завдяки інтегрованому дизайну, а також централізованим комплектуючим та функціям управління Huawei TMS забезпечує 100% покращення енергоефективності, 60% поліпшення ефективності калібрування та покращений користувацький досвід.

Під час Шанхайської міжнародної автомобільної виставки, яка відбулася у 2019 році, Huawei зробила офіційне оголошення про вихід на ринок інтелектуальних комплектуючих для автомобілів. Саме тому протягом останніх двох років компанія спрямовувала багато зусиль на налагодження співпраці з найбільшими автовиробниками. Цьогоріч світ побачать нові флагманські моделі з вбудованими інтелектуальними деталями Huawei. Ця подія ознаменує комерціалізацію інтелектуальних автомобільних рішень компанії.

Huawei вбачає довгострокові стратегічні можливості в інтелектуальних комплектуючих для автомобілів. Компанія продовжить вкладати кошти у цю галузь, зокрема в розробку програмного забезпечення для автономного водіння. Таке рішення дозволить створити сучасну автономну систему водіння. Цього року Huawei має на меті сформувати команду з більш ніж 5 000 професіоналів, задіяних у сфері досліджень інтелектуальних автомобільних комплектуючих. Загальна сума інвестицій у галузі становитиме мільярд доларів США. Компанія Huawei серйозно ставиться до навчання висококласних експертів у своїх науково-дослідних центрах в Європі, Японії та Китаї і прагне посилити свій інноваційний потенціал для зміцнення конкурентоспроможності продукції. Адже це забезпечуватиме кращі продукти та якісніший водійський досвід користувачів.

Huawei є провідним світовим постачальником інфраструктури інформаційних і комунікаційних технологій (ІКТ), а також інтелектуальних пристроїв. Створюючи інтегровані рішення в чотирьох основних областях (телекомунікаційні мережі, ІТ, «розумні» пристрої і хмарні сервіси), ми прагнемо відкрити цифровий світ, в якому все є інтелектуальним і взаємопов’язаним, для кожної людини, оселі та організації.

В Україні компанія Huawei здійснює свою діяльність з 2000 року. Стратегія соціальної відповідальності «Хуавей Україна» охоплює чотири напрями: освіта, охорона здоров’я, захист довкілля, розвиток.

// АвтоКраїна

Читайте також: