Нафтогаз за п´ять місяців збільшив виробництво бензину Shebel 95 в 1,8 разаШебелинський нафтопереробний завод (Shebel), що входить до складу нафтового бізнесу Групи Нафтогаз, у січні-травні 2021 року збільшив виробництво бензину Shebel 95 на 84,8%, у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року, до 18,7 тис. тонн. Також завод наростив випуск дизельного пального на 13,6% — до 36,4 тис. тонн.

Як сказано у повідомленні Групи Нафтогаз, дещо знизилось виробництво Shebel 92 — до 40,5 тис. тонн (-7,2%) та газу нафтового скрапленого Shebel LPG — до 62,3 тис. тонн (-1,6%).

Водночас зріс обсяг реалізації пального через власну мережу АЗС U.GO до 10,5 тис. тонн (+3,3%).

Всього за 5 місяців 2021 року на потужностях Шебелинського НПЗ було перероблено 198,3 тис. тонн сировини, що на 5,5% більше, аніж за цей період минулого року. Понад 90% сировини, що надійшла на переробку на Шебелинський НПЗ — ресурс власного видобутку.

«На ріст виробництва вплинуло кілька факторів. Насамперед, це загроза дефіциту імпортних поставок і закриття частини нелегальних НПЗ. На ринку відчувався інтерес до найбільш затребуваного виду моторного пального — А95 — і ми оперативно на цю потребу відреагували», — зазначив директор з комерційних питань АТ «Укргазвидобування» Сергій Федоренко.

Шебелинський НПЗ (Shebel) — один з двох нині діючих нафтопереробних заводів в Україні. Його потужність становить близько 500 тис. тонн переробки сировини на рік. Завод веде свою історію з 1960 року. У 2015-2018 роках було реалізовано наймасштабнішу за останні 20 років модернізацію, завдяки чому вдалося здійснити перехід на випуск продукції виключно стандарту Євро 5. З 2018 року пальне виробництва Шебелинського НПЗ реалізується на ринку під торговою маркою Shebel. Серед асортименту продукції: бензини Shebel 92, Shebel 95, дизельне пальне Shebel ДП та скраплений газ Shebel LPG.

Пальне Shebel можна придбати у Київській, Житомирській, Чернігівській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Полтавській, Сумській областях і на підконтрольних Україні територіях Донецької і Луганської областей.

// АвтоКраїна

Читайте також: