Кабмін заборонив обладнувати місця для паркування на тротуарахСьогодні Кабінет Міністрів схвалив проєкт постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. №1342» щодо удосконалення чинних Правил паркування транспортних засобів, розроблений Міністерством розвитку громад та територій України.

Про це сказано у повідомленні Міністерства розвитку громад та територій України.

«Прийняття постанови запровадить в Україні сучасніші та комфортніші умови паркування транспортних засобів. Це, своєю чергою, збалансує інтереси осіб з інвалідністю, пішоходів, автомобілістів, суб’єктів господарювання та забезпечить розвиток системи паркування в Україні на європейському рівні», – зазначив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Документом, зокрема, передбачається:

  • надати повноваження інспекторам з паркування (уповноважені посадові особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради) в частині контролю за дотриманням правил паркування;
  • запровадити відповідальність щодо доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів;
  • удосконалити способи оплати паркувальних послуг (у платіжних терміналах, банківських автоматах, комплексах самообслуговування);
  • ввести заборону для суб’єктів господарювання обладнувати місця для паркування на тротуарах.

Прийняття постанови сприятиме покращенню якості надання послуг з паркування, збільшенню надходжень коштів до місцевих бюджетів, використанню майданчиків для паркування з максимальною ефективністю за рахунок раціональної організації та введення нових інноваційних технологій оплати послуг і контролю за здійсненням оплати. Також органи місцевого самоврядування отримають дієві важелі для розв’язання транспортних проблем у населених пунктах.

// АвтоКраїна

Читайте також: