Харків купує автобуси Karsan, наступний крок – їх локальне виробництвоKarsanУ Харкові під час Mintrans Forum, що присвячений розвитку муніципальної інфраструктури, місцева міська влада підписала меморандум про співпрацю з турецькою корпорацією Karsan. Мова йде про закупку автобусів її виробництва, а в перспективі ‒ про організацію їх збирання в Харкові.

Документ підписали генеральний директор турецького Karsan Окан Бас і виконуючий обов’язки харківського міського голови Ігор Терехов, передають Українські Новини.

Гендиректор Karsan Окан Бас, в своєму виступі сказав: «Це саме наше виробництво. Не прототип, не макет, а реальний автобус, який функціонує та їздить. Пан Терехов мав можливість на ньому проїхатися, коли був у нас (в Туреччині). Після цього візиту ми прийняли рішення, що підпишемо меморандум про співпрацю з містом Харків, про можливу іншу співпрацю в майбутньому. На сьогоднішній день ми розглядаємо домовленість про закупку 100 одиниць для Харкова, і сподіваємося, що ця співпраця буде успішною. Та підемо далі ‒ ми кажемо про локалізацію (організації виробництва в Харкові) ‒ це наші наміри, зараз обговорюємо конкретику».

Раніше секретар Харківської міської ради Ігор Терехов і заступник харківського міського голови з питань інфраструктури Євген Водовозов побували в Туреччині: «Ознайомилися з виробництвом автобусів компанії Karsan, яка виробляє транспорт понад 50 років для 24 країн світу. Особлива увага ‒ 6 та 8-метровим моделям на 22 і 58 місць, з низькою підлогою, які будуть зручні для використання на вулицях Харкова», ‒ відзвітував перед громадою Терехов про хід візиту.

8 квітня в.о. харківського міського голови натякнув, де саме буде локалізовано виробництво турецьких автобусів. «Я вкрай зацікавлений в тому, щоб такі потужні виробництва розвивалися у нас в Харкові, – заявив Терехов у відповідь на запитання журналіста. – Ми знаємо вже про харківський трамваї, який будемо вироблятися на майданчику «Екополіс ХТЗ», ось ще й автобуси запустимо. Уявляєте, наскільки нижчою буде ціна такого автобуса? Адже нам не потрібно буде платити ввізні мита – це вигідно», – сказав Терехов.

На думку опитаних журналістами гостей і спікерів Mintrans Forum, найімовірніше складальне виробництво автобусів Karsan, дійсно, буде організовано в бізнес-парку високих технологій «Екополіс ХТЗ» українського бізнесмена Олександра Ярославського, де вже готується запуск спільного виробництва харківського трамвая спільно з партнерами з Чехії.

За підсумками своєї участі в форумі Ігор Терехов додатково написав про співпрацю з Karsan наступне: «Наша головна мета – відкрити в Харкові спільне україно-турецьке виробництво пасажирського транспорту. Це і нові технології, і додаткові робочі місця, і розвиток економіки міста в цілому. Щиро вірю, що, не дивлячись на всі труднощі, нам вдасться здійснити задумане».

Karsan

Karsan ‒ турецька машинобудівна компанія, яка виробляє мікроавтобуси Peugeot, Fiat Ducato і Peugeot Boxer, різні спецмашини для швидкої допомоги, поліції та таксі, співпрацює з компанією Hyundai в виробництві легких вантажівок, а також з підрозділом відомого бренду Renault Trucks з виробництва магістральних вантажних автомобілів і автопоїздів, випускає автобуси BredaMenarinibus.

// АвтоКраїна

Читайте також: