Lexus представив електричний концепт-кар LF-Z ElectrifiedLexus LF-Z ElectrifiedLF-Z Electrified — це погляд у майбутнє бренда Lexus, що дає уявлення про дизайн, особливості керування та передові технології нових моделей, які з’являться до 2025 року. Світова прем’єра електричного концепт-кара LF-Z Electrified знаменує старт нових ініціатив та початок нової ери еволюції бренда Lexus.

Модель слугує подальшому розвитку фірмової філософії Lexus Driving Signature, де досвід розробки потужних автомобілів доповнюють нові можливості електричних силових установок. Завдяки цьому водії зможуть відчути винятково високу керованість та повний зв’язок зі своїм автомобілем.

До 2025 року компанія планує випустити електрифіковані версії усіх своїх моделей. Також у планах — досягти до 2050 року вуглецевої нейтральності на всіх етапах життєвого циклу всіх моделей, у тому числі у виробництві матеріалів, логістиці, а також утилізації та переробці.

Головні особливості Lexus LFZ Electrified

Обриси кузова нового концепт-кара виразні та відрізняються властивою Lexus привабливістю. Потужний електродвигун встановлений у задній частині автомобіля, що збільшує його динамічність та маневреність.

Салон LF-Z Electrified — це відкритий мінімалістичний простір. Дизайн салону спроєктовано відповідно до концепції Tazuna з урахуванням специфіки керування електромобілем. Салон слугує уособленням базової для Lexus філософії «Людина завжди в центрі уваги», що залишається незмінною протягом усієї історії розвитку бренда.

Штучний інтелект концепт-кара веде діалог із водієм, визначаючи його особисті вподобання та особливості поведінки й використовуючи їх, наприклад, під час прокладання маршруту подорожі і для отримання інформації щодо пункту призначення.

Удосконалена взаємодія між людиною та машиною

Розміщення акумуляторної батареї під дном кузова у повздовжньому напрямку робить конструкцію автомобіля більш жорсткою, знижує його центр ваги й допомагає поглинати шум та вібрації від контакту з дорожнім покриттям.

Нова система повного привода DIRECT4 від Lexus дозволяє вільно управляти тяговою силою електромотора з високим крутним моментом на всіх чотирьох колесах. Система адаптується й дозволяє за потреби перетворювати автомобіль на передньо-, задньо- або повноприводний — відповідно до умов руху, допомагаючи контролювати положення автомобіля.

Концепт-кар оснащений електронним рульовим управлінням, у якому відсутній механічний зв’язок між кермом і колесами. Таке рішення дозволяє досягти більш точного контролю над маневруванням автомобіля залежно від умов руху, зменшуючи кут повороту керма.

Концепція відкритого салону

Місце водія — це серце автомобіля, тоді як панель приладів та інші елементи розташовані досить низько відносно пасажирів. Це дарує відчуття відкритості та високої гостинності омотенаші, коли кожна деталь ретельно продумана.

Безшовне з’єднання капота з передніми та задніми дверима створює відчуття чистоти і преміальної якості, а скляний панорамний дах — відчуття простору в усьому салоні.

Джерела інформації для водія, наприклад, проєкційний дисплей із доповненою реальністю (AR), мультимедійний сенсорний екран датчиків та інші елементи, розміщені в одному модулі, а всі елементи управління зосереджені довкола керма. Таке компонування відображає напрям, в якому розвиватиметься інтер’єр Lexus наступного покоління: передні кути огляду розширено, а лінія огляду водія природним чином спрямована вперед.

Додаткові функції, що гарантують новий досвід керування

Функція розпізнавання голосу використовує найновіші досягнення в галузі штучного інтелекту для розпізнавання, навчання та адаптації до звичок і вподобань водія, допомагаючи з вирішенням таких завдань, як планування маршрутів руху й надання інформації про пункт призначення.

Завдяки цифровому ключу можна надавати доступ до автомобіля друзям і рідним, не передаючи при цьому ключ фізично. Також керувати функціями автомобіля, такими як замикання й відмикання дверей, можна за допомогою смартфона.

У дверцятах автомобіля встановлена система E-Latch. Коли водій або пасажир наближається до автомобіля з ключем, автоматично висувається ручка дверцят, тож їх можна легко відімкнути й відчинити, просто доторкнувшись до сенсора всередині ручки.

Панорамний дах виготовлений з електрохроматичного скла, прозорість якого можна регулювати, забезпечуючи людям у салоні повну приватність. Також на нього можна відтворити зображення зоряного неба.

Технічні характеристики Lexus LFZ Electrified 

 • Довжина (мм) 4880
 • Ширина (мм) 1960
 • Висота (мм) 1600
 • Колісна база (мм) 2950
 • Маса (кг) 2100
 • Запас ходу — цикл WLTP (км) 600
 • Тип батареї літій-іонна
 • Ємність батареї (кВт/год) 90
 • Потужність зарядки (кВт) 150
 • Метод охолодження рідинний
 • Час розгону від 0 до 100 км/год (сек) 3,0
 • Максимальна швидкість (км/год) 200
 • Максимальна потужність (кВт) 400
 • Максимальний крутний момент (Нм) 700

// АвтоКраїна

Читайте також: