«Росава» в першому кварталі збільшила реалізацію шин на 41%Premiorri SolazoНайбільший в Україні виробник автомобільних шин ‒ компанія «Росава» (Біла Церква, Київська обл.) ‒ в першому кварталі збільшила реалізацію шин на 41% у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року і на 15% більше аналогічного періоду 2019 року.

Як сказано у повідомленні компанії, на результатах продажів позначилися світові тенденції щодо зростання попиту на «великі» дюйми та поступове зниження кількості автомобілів з посадковим діаметром 13-14 дюймів. Так, за січень-березень 2021 року реалізовано у 2,4 рази більше шин 17-20 дюймів, ніж за аналогічний період 2020 року.

Шини Premiorri Solazo S Plus мають неабиякий попит, зокрема, на ринках Європи, США та Австралії: продано на 61% більше, аніж за аналогічний період 2020 року.

Найбільший об’єм відвантажень на закордонні ринки стосується шин 17-20 дюймів, особливо в США, Польщу, Великобританію, Ізраїль, Румунію, Угорщину, Вірменію, Казахстан, Білорусь.

Лідери продажу в першому кварталі 2021 року – шини Premiorri Solazo: їх реалізовано на 17% більше, ніж торік. До речі, цього року зросли продажі й інших моделей літніх та всесезонних шин: Itegro +56%, Vimero +170%, Vimero SUV +165%, Vimero Van +160%.

Компанія відзначає, що зниження глобальної конкурентоспроможності через пандемію і очікування потенційного відновлення економіки, вплинуло на вартість сировини та інших матеріалів, що викликало зростання цін на промислові товари, в тому числі шини. Починаючи з середини 2020 року і в першому кварталі 2021 року вартість природного газу, нафти, сталі та натурального каучуку постійно зростає.

Натуральний каучук, синтетичний каучук, технічний вуглець становлять найбільшу частину витрат на виробництво шин. Спостерігається зниження виробництва натурального каучуку у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 8,7%, а загальний об’єм виробництва у 2020 році знизився на 6,8% у порівнянні з попереднім роком, що призвело до зростання цін. Так, з квітня-травня 2020 року ціни на натуральний каучук на світових ринках зросли майже на 60%.

До ситуації з сировиною додалися проблеми збоїв у логістичному ланцюгу постачання. З кінця 2020 року різко зросли ставки на морські перевезення. Значна кількість контейнерів застрягла по всьому світу через блокування і затори в портах, що викликано епідеміологічною ситуацією та погодними умовами (зокрема, в США).

Ці фактори в комплексі призвели до вимушеного підвищення усіма шинними виробниками цін на свою продукцію в січні-березні 2021 року.

До світових тенденцій додаються ще й українські реалії: з жовтня 2020 року ціна газу для промисловості та його транспортування зросла на 32% і 80% відповідно, а ціна електроенергії – на 23%, розподілу – на 22%.

Також у повідомленні сказано, що підприємство вимушене реагувати на зміни ринкових умов і, як наслідок, підвищувати ціни на готову продукцію для споживачів. Так, з січня по березень 2021 року відпускні ціни були підвищені в середньому від 5% до 10% на різні позиції. А з 1 квітня зросли ще на 5-7%.

Компанія не наводить абсолютні показники продажів шин.

Білоцерківський шинний завод працює з 1972 року. За ці роки компанія випустила понад 170 млн шин, які пройшли мільйони кілометрів по дорогах світу.

На даний момент «Росава» ‒ найбільший в Україні виробник шин, одна з провідних за якістю продукції компанія в країнах СНД. Основним видом діяльності є виробництво автомобільних шин під торговими марками Rosava, Premiorri, Valsa, і Rosava-AgroS. Асортимент включає понад 250 типорозмірів шин для легкових, легковантажних і вантажних автомобілів, сільськогосподарської і дорожньо-будівельної техніки.

// АвтоКраїна

Читайте також: