Закон не дозволяє працівнику поліції вимірювати швидкість руху приладом TruCAM з рук – висновок судуПрилад TruCam при проведенні фіксації швидкості транспортного засобу не може утримуватися інспектором поліції в руках, а повинен бути стаціонарно вмонтованим. Таке рішення виніс Другий апеляційний адміністративний суд у справі №554/1946/21 за позовом одного з водіїв, який оскаржив виписаний йому штраф за перевищення швидкості.

Працівники поліції зупинили водія за перевищення швидкості. Водій звернув увагу працівникам поліції, що вони не мають права вимірювати швидкість приладом TruCAM, тримаючи його в руках. При цьому він наголосив, що прилад повинен бути закріплений на стаціонарному нерухомому об’єкті.

Працівники поліції дані зауваження не врахували та оштрафували водія. Проте водій вирішив довести в суді, що швидкість може вимірюватися цим приладом лише у разі його закріплення на стаціонарному нерухомому об’єкті.

Судом враховано положення ст. 40 Закону «Про Національну поліцію», які передбачають, що «поліція для забезпечення публічної безпеки і порядку може закріплювати на форменому одязі, службових транспортних засобах, монтувати/розміщувати по зовнішньому периметру доріг і будівель автоматичну фото- і відеотехніку…».

Суд встановив, що фіксація швидкості автомобіля здійснювалась інспектором приладом TruCam з рук. При цьому, на переконання суду, ручне фіксування швидкості може дати більшу похибку, ніж передбачено свідоцтвом про повірку. Це ставить під сумнів точність вимірювання показника швидкості руху автомобіля, повідомляє Юридична компанія «Дорожній Адвокат»..

Під час розгляду справи суд погодився, що прилади вимірювання швидкості повинні бути розміщені лише стаціонарно вмонтованим способом. Натомість ручне вимірювання швидкості прямо суперечить приписам ст. 40 Закону.

Водночас суд наголосив, що законодавчо не визначено іншого способу закріплення лазерних вимірювачів TruCam працівниками поліції, ніж розміщення виключно на стаціонарних нерухомих об’єктах (Рішення від 27.07.2021 у справі №554/1946/21).

// АвтоКраїна

Читайте також: