Втрати держбюджету від імпорту безакцизних розчинників у І півріччі склали 580 млн грн ‒ експертПрямі втрати державного бюджету внаслідок імпорту безакцизних октанопідвищуючих компонентів як розчинників для лакофарбової промисловості за перше півріччя 2021 року склали 580 млн грн. Такі розрахунки наводить Консалтингова група «А-95» на підставі аналізу постачань компонентів для контрафактного виробництва бензинів за 6 місяців 2021 року.

Як сказано у повідомленні компанії, порівняно з аналогічним періодом торік імпорт розчинників для лакофарбової промисловості (код УКТЗЕД 3814 00 90 90) виріс більш ніж удвічі.

Лідером у рейтингу одержувачів стала група компаній «БРСМ» – 15,1 тис. т. У 2020 році група не здійснювала імпорт розчинників, використовуючи для підвищення октану в своїх сумішевих бензинах монометиланіліни (ММА) і МТБЕ.

Компанія «Пром Хім» ввезла 12,7 тис. т розчинників, збільшивши постачання за рік у 7 разів (1,8 тис. т за січень-червень 2020 року). Серед клієнтів імпортера – «Альтернатив Енерджі Сорсес Компані» – оператор найбільшого в країні міні-НПЗ, розташованого в селищі Мерефі Харківської області.

Компанія «ВТГ-Трейдинг» за перше півріччя імпортувала 2,6 тис. т розчинників. «ВТГ-Трейдинг» входить до групи компаній «Сан Ойл», куди також входять чотири міні-НПЗ: у Решетилівці, Богодухові, Васищеві й Кременчуці.

«Ці розчинники, що є сумішшю октанопідвищуючих компонентів бензину, використовуються в кустарному виробництві пального без сплати акцизів. Втрати держбюджету на додаванні в бензин 62 тис. т розчинників у першому півріччі 2021 року склали понад 580 млн грн», – заявив директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн, підкресливши, що річні втрати перевищать 1 млрд грн.

// АвтоКраїна

Читайте також: