2 велосипеди за ціною 1 електросамоката ‒ які транспортні альтернативи шукають українці до весниНайпопулярнішим персональним транспортом за кількістю пошуків у лютому залишаються велосипеди. В середньому двоколісного коня можна придбати за 3 600 грн. Найчастіше заміною автівкам цікавляться мешканці міст-мільйонників. Аналітики OLX дізналися, чи змінився попит на альтернативні засоби пересування нині та які моделі обирають цього року.

Як відзначається у релізі компанії, минулого року локдаун задав нові тренди у виборі транспорту. З обмеженням курсування громадського сполучення люди почали більше звертати увагу на альтернативні засоби пересування. Це доводить і тогорічна статистика — наприклад, у березні 2020 року популярність велосипедів на OLX зросла на 70%.

Лідерами за кількістю пошуків залишається двоколісний транспорт

Впродовж лютого 2021 року серед персонального транспорту найпопулярнішими залишаються велосипеди. Українці тиснули на кнопку “Пошук” із цим запитом 1,2 млн разів. Другими за популярністю стали скутери — їх шукали 448 тис. разів. Трохи менше запитів стосувалися мотоциклів — 430 тис. та мопедів — 227 тис. пошуків.

Також українців цікавлять електросамокати — 107 тис. А от нестандартні види транспорту приваблюють менше — наприклад, гіроборди намагалися знайти лише 18 тис. разів, а моноколеса — 14 тис. Ще скромніше цікавилася дріфт-картами та електроскейтами — 1,7 тис. та 1,1 тис. пошуків відповідно.

Який альтернативний засіб транспорту обійдеться найдешевше цієї весни?

Аналітика OLX показує, що найдешевше придбати собі гіроборд — 3 200 грн в середньому, 641 пропозиція. Також вигідним придбанням стане велосипед (3 600 грн, 49 тис. оголошень) або нестандартне моноколесо для пересування містом (7 500 грн, 66 пропозицій).

Скутери та мопеди обійдуться у дещо більшу суму — 7 000 грн або 9 200 грн (15 тис. та 7 тис. оголошень відповідно). А от за ціною одного електросамоката можна підібрати собі 2 велосипеди і навіть зекономити трохи на шолом та потрібні аксесуари (8 000 грн, 1,1 тис. пропозицій). Найдорожче цього сезону обійдеться придбати мотоцикл — 20 000 грн, 16 тис. пропозицій.

А ось засоби пересування для найменших — дитячі коляски — у лютому пропонували в середньому за 1 600 грн, а оголошень з їх продажу було найбільше — 127 тис.

Де купують альтернативний транспорт найчастіше?

Найбільше про підбір альтернативи для пересування замислюються мешканці столиці — тільки впродовж минулого місяця у Києві купили 175 засобів. Окрім нього, OLX Доставка з персональним транспортом також часто прямувала до інших міст-мільйонників:

  • Одеса — 59 покупок з OLX Доставка;
  • Дніпро — 50;
  • Харків — 44;
  • Львів — 41.

OLX — один із найбільших онлайн-бізнесів в Україні. База ресурсу налічує понад 13 млн оголошень і щомісяця поповнюється на 4 млн нових пропозицій. Щохвилини на платформі з’являється 90 нових оголошень і укладається 7 400 успішних угод з OLX Доставка протягом дня між продавцем та покупцем, це 1 угода кожні 12 секунд. Щодня через автомодерацію проходить понад 130 тисяч нових оголошень, аналізується 15 000 підозрілих профілів на фішинг, виявляється та блокується близько 30 фішингових сайтів.

Кожен другий український онлайн-користувач відвідує OLX мінімум раз на місяць. Сервіс входить до 10 найбільш відвідуваних торгових майданчиків світу. А мобільний додаток OLX встановлений на кожному другому українському смартфоні та займає першу позицію в категорії “Купівлі” для IOS та Android, за даними SimilarWeb.

Читайте також: