Корпорація «Богдан» вперше поставить тролейбуси до ЧехіїКорпорація «Богдан» вперше поставить тролейбуси до ЧехіїКорпорація «Богдан» у консорціумі з чеською компанією Tram For Envi поставить шість нових низькопідлогових часткових тролейбусів з автономним ходом Bogdan T70120 для транспортної компанії м. Їглава (Чехія) за підсумками тендера, в якому Консорціум було визнано переможцем майже рік тому

Як повідомляє Корпорація «Богдан» на своїй сторінці в Facebook з посиланням на чеське видання Zdopravy.cz, згідно з контрактом, тролейбуси мають бути адаптованими до вимог чеського ринку, зокрема електрообладнання до них має бути поставлено чеською компанією Cegelec. Термін поставки – 14 місяців.

«Українському виробнику автобусів та тролейбусів «Богдан» вперше вдалося проникнути на ринок Чехії з новими тролейбусами. У поєднанні з Tram for Envi він поставить шість нових тролейбусів до Їглави. Транспортна компанія міста DPMJ заплатить за них 71,4 мільйона крон», ‒ пище видання.

Видання відзначає, що до цього протягом багатьох років тільки Skoda Electric вигравала контракти на поставку тролейбусів, а прихід інших виробників призвів до суттєвого зниження цін.

Як повідомлялося, в травні 2020 року чесько-український Консорціум було визнано переможцем тендера на поставку тролейбусів для транспортної компанії м. Їглава, в якому він конкурував з Skoda Electric. Консорціум запропонував тролейбуси за 71,4 млн чеських крон (тоді близько 2,64 млн євро) або 11,9 млн крон за один тролейбус за орієнтовної суми закупівлі 82,74 млн крон. Водночас Skoda Electric запропонувала ціну 82,17 млн крон за тролейбус.

Однак потім в українській Федерації роботодавців повідомили про скасування тендера, але, за даними чеського видання, тендер не було скасовано, а відбулося вивчення всіх обставин місцевим управлінням із захисту конкуренції.

Корпорація «Богдан» близько 10 років тому мала досвід співпраці з чеською Cegelec і представляла спільний тролейбус мерії чеської Острави. Серед великих поставок продукції корпорації в ЄС ‒ поставка в 2013 році спільно з польською Ursus 38 електробусів в Люблін (Польща).

// АвтоКраїна

Читайте також: