Львів відмовився купувати білоруські автобуси МАЗ – мер(ВІДЕО) Львів не буде акцептовувати тендер щодо закупівлі 100 автобусів, у якому перемагає білоруський виробник «МАЗ». Таку позицію озвучив Андрій Садовий, повідомляється на сайті Львівської міської ради.

У повідомлені сказано, що Львів пропонує на рівні уряду прийняти програми підтримки українського виробника, зокрема, у частині захисних тарифів, а також дешевих кредитних ресурсів. Це дозволить місцевим виробникам бути конкурентними на міжнародних тендерах.

«Львів не буде робити акцепт щодо закупівлі білоруських автобусів. Ми маємо чітке переконання, що ця ситуація, яка сьогодні є у світі та в Україні, має кардинально все змінити. Якщо ми сьогодні в нашій державі потребуємо 30 тис одиниць громадського транспорту, ми повинні робити все можливе, щоб випускати його тут, в Україні. Але треба, щоб український уряд ввів захисні тарифи, так зване, мито, щоб ми підтримали українського виробника, щоб український виробник мав доступ до дешевих кредитних ресурсів ‒ не під 18% річних, а під 1% річних, як це мають виробники громадського транспорту в Польщі, Китаї, Туреччині. Це виклик перед нами: або ми дамо роботу для десятків-тисяч людей і дамо податків на мільярди гривень, або це піде все за кордон – і гроші наші, і люди туди поїдуть.

Тому ми тендер не акцептуємо. Ми будемо оголошувати новий тендер. Я хочу вірити, що буде розуміння Європейського інвестиційного банку, що за цей час український уряд прийме відповідні рішення, щоб ми тут могли на 100% виконувати програму зі забезпечення українських міст громадським транспортом», ‒ зазначив мер міста Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, Львів, за фінансової підтримки Європейського інвестиційного банку, має намір придбати 100 дванадцятиметрових низькопідлогових автобусів.

Як повідомлялося, у жовтні 2020 року мер Києва Віталій Кличко повідомив про закупівлю містом у лізинг 200 білоруських автобусів МАЗ. Ця угода зазнала критики, зокрема, Мінекономіки категорично не підтримало рішення столиці закупити автобуси без тендера і залучення вітчизняних виробників.

В Україні великі міські автобуси випускають корпорації «Богдан», «Еталон», концерн «Електрон».

// АвтоКраїна

Читайте також: