Opel Rocks-e — новий компакний електромобіль із запасом ходу до 75 кмНімецький бренд Opel представляє новий Opel Rocks-e – представника стійкої міської мобільності – Sustainable Urban Mobility, або SUM. Компактний міський автомобіль був створений у відповідь на сучасні запити в області мобільності, поєднуючи в собі можливість пересування на електротязі з захистом від вітру і дощу – в сучасній, лаконічній і сміливій формі, в фірмовому стилі Opel і повній відповідності духу часу. У Німеччині цим автомобілем зможуть управляти молоді люди у віці від 15 років, які отримали посвідчення водія категорії AM1.

Новинка довжиною всього 2,41 м з’явилася на світ в рамках програми електрифікації Opel. Бренд поповнив свій модельний ряд електричним транспортним засобом класу SUM, розташованим на сходинку нижче Corsa-e і доступним майже для всіх водіїв.

«При створенні нового Opel Rocks-e ми не йшли на компроміси. Він відрізняється зухвалим лаконічним дизайном і неймовірно компактними розмірами. Наш новий SUM пересувається виключно на електротязі і буде пропонуватися за виключно низькою ціною. Rocks-e пропонує інтелектуальне і функціональне рішення в області мобільності для кожного – і приверне до себе значну увагу. Opel по праву має репутацію бренду для людей – і новий Rocks-e служить цьому черговим підтвердженням», – повідомив глава відділу продажів і маркетингу Opel Стівен Норман.

Новий Opel Rocks-e не схожий ні на кого. Це невеликий стильний, екологічно чистий автомобіль для двох, якому не потрібно багато місця. Його головна перевага полягає в тому, що при довжині всього 2,41 метра, ширині 1,39 метра (без урахування дзеркал) і вазі 471 кілограм (включаючи тягову батарею) Opel Rocks-e офіційно відноситься до категорії легких транспортних засобів. Тому ним можуть управляти молоді люди у віці від 15 років. У 2021 році в силу вступила поправка, згідно з якою дане правило поширюється на всю Німеччину. Тим самим законодавці підтримують потребу молоді в мобільності – особливо для поїздок в школу чи інший навчальний заклад. Новий Opel Rocks-e прекрасно підходить для цих цілей.

Нова модель Opel має запас ходу до 75 кілометрів по WLTP і обмеження максимальної швидкості до 45 км/год. Тим самим новий Opel прекрасно підходить для щоденної міської експлуатації. Він сподобається не тільки молоді, а й тим, хто вважає за краще їздити на роботу і з роботи без шкідливих викидів і не витрачати багато часу на пошук вільного місця на парковці. Компактні розміри роблять Rocks-e ідеальним міським транспортним засобом з нульовими викидами. На своїх 14-дюймових колесах він здатний розвернутися на колі з діаметром всього 7,20 метра, легко справляється з крутими поворотами і встає навіть на найтісніші паркувальні місця.

Батарея Opel Rocks-e на 5,5 кВтг повністю заряджається від звичайної побутової розетки за 3,5 години. Необхідний для цього зарядний кабель довжиною три метри входить в комплектацію SUM і при необхідності витягується з дверей пасажира. Для заправки на громадських зарядних станціях Opel пропонує спеціальний адаптер.

Rocks-e відрізняється фірмовим стилістичним елементом бренду Opel Vizor, а також світлодіодними фарами і покажчиками повороту. Лаконічний і сміливий дизайн підкреслюють двері з ідентичним виконанням на обох сторонах. При цьому двері пасажира, як зазвичай, відкривається вперед, а двері водія – назад. Передні і задні кузовні панелі також ідентичні.

Типові для Opel дизайнерські рішення простежуються і в салоні: сидіння встановлені із зсувом відносно один одного, що забезпечує пасажиру великий запас вільного простору в ногах, а сидіння водія має широкий діапазон подовжнього регулювання. Запас простору над головою цілком достатній для людей ростом 1,90 метра. Крім того, в ногах у пасажира, незважаючи на компактні розміри нового Rocks-e, можна розмістити різні предмети загальним обсягом до 63 літрів. Також є зручний гачок для сумки розміру XXL.

Кокпіт в характерному для сучасної молоді стилі має чіткий і зосереджений на найважливішому дизайн. На дисплеї відобразяться, режим руху (Drive, Neutral, Reverse), рівень заряду батареї і запас ходу. Практичні деталі, такі як розташований по центру центральної консолі тримач для смартфона, забезпечують мережеву інтеграцію Opel Rocks-e, а додаток myOpel надасть додаткову інформацію.

Компактні розміри і великі вікна забезпечують водієві Opel Rocks-e прекрасний огляд. Панорамний скляний дах – незвичайне рішення для автомобілів низької цінової категорії, створює світлу і приємну атмосферу в салоні. Rocks-e пропонується в трьох виразних варіантах комплектації: Opel Rocks-e, Opel Rocks-e Klub і Opel Rocks-e TeKno.

Назва Rocks стала вже традиційною для німецького бренда. Ще відносно недавно Opel ADAM Rocks і Opel KARL Rocks демонстрували унікальний характер Бренду завдяки своєму прекрасному оснащенню, ефектним позашляховим опцій і ідеальній пристосованості до повсякденної експлуатації в міських джунглях. Новий Opel Rocks-e ще більш орієнтований на міські умови. Ця тиха і екологічно чиста модель з електричним приводом проста в користуванні і сприяє охороні навколишнього середовища.

Новий Opel Rocks-e в Німеччині буде коштувати значно менше компактних автомобілів, а щомісячний платіж за програмою лізингу буде порівнянний з вартістю проїзного на громадський транспорт. Починаючи з осені в Німеччині Rocks-e можна буде замовити онлайн або безпосередньо через мережу дилерських центрів Opel. Вихід моделі на ринки інших країн очікується в 2022 році.

Opel – один з найбільших європейських виробників автомобілів. Компанія була заснована в 1862 році Адамом Опелем в Рюссельсхаймі, Німеччина, а з 1899 року Opel зайнявся автомобілебудуванням.

З 2017 року німецька марка входить до Групи PSA. Разом зі своєю британською дочірньої маркою Vauxhall в 2018 році компанія представлена в більш ніж 60 країнах світу, де продають більше мільйона автомобілів. З 2019 року інтереси бренду в Україні представляє компанія «Пежо Сітроен Україна», офіційне представництво Групи.

// АвтоКраїна

Читайте також: