Оператори прокату електросамокатів Києва знизили граничну швидкість до 20 км/годBikenowУсі сім операторів прокату електросамокатів Києва вже знизили граничну швидкість до 20 км/год. Про це повідомив заступник голови КМДА Костянтин Усов у своєму телеграм-каналі.

«У рамках Меморандуму, підписаного між КМДА та операторами прокату електросамокатів у Києві, ми заклали низку обмежень, які мають допомогти підвищити безпеку киян при пересуванні вулицями міста. Одним із основних було обмеження максимальної швидкості з 35 км/год до 20 км/год. Станом на 13 липня всі оператори цю вимогу виконали», – заявив Костянтин Усов.

За його словами, Київська міська державна адміністрація пильно слідкує за виконанням усіх пунктів Меморандуму.

«Час повної імплементації всіх обмежень триватиме близько місяця з дати підписання Меморандуму, оскільки на технологічне виконання деяких із них потрібно більше часу, а деякі навіть потребують зміни бізнес-моделі. Окрім зниження граничної швидкості, вже чотири оператори з семи повноцінно ввели зони обмеження швидкості до 14 км/год та зони повної заборони руху. Система виконує такі дії автоматично, опираючись на GPS-сигнал. Інші три оператори мають відповідно налагодити свої карти найближчим часом», – зазначив заступник голови КМДА.

Він також повідомив, що оператори вже частково промаркували самокати номерними знаками. Номери наносяться з обох сторін труби керма у форматі «літера і 4 цифри», і кожен з операторів має свої унікальні серії:

  • Bolt – A, В, С;
  • Jet – J, Е;
  • BikeNow – N;
  • Kiwi – K;
  • Scroll Bird – O, S;
  • Zelectra – Т, Z;
  • Vzhooh – V.

«Окрім того, місто вже почало отримувати перші великі дані та теплові карти від операторів щодо інтенсивності руху прокатних самокатів на вулицях і найпопулярніших місцях для старту-фінішу. В подальшому ці дані будуть використані для оптимізації маршрутів громадського транспорту», – додав Костянтин Усов.

Нагадаємо, що 24 червня Київська міська державна адміністрація підписала Меморандум про співпрацю з операторами послуг прокату електросамокатів Києва. Серед головних обмежень – зменшення максимальної швидкості, запровадження зон заборони пересування та залишення самокатів, упорядкування точок ранкового старту, маркування кожного самокату, страхування користувачів, а також надання операторами даних, необхідних для контролю якості послуг прокату.

// АвтоКраїна

Читайте також: