В Україні лише 39% водіїв постійно використовують паски безпеки ‒ опитуванняЛише 39% українських водіїв постійно використовують паски безпеки. Такі результати опитування «Сприйняття та використання пасків безпеки водіями та пасажирами» оприлюднив на своїй сторінці у Facebook перший заступник начальника Департамента патрульної поліції Олексій Білошицький.

95% українців згодні, що використовувати паски безпеки важливо, щоб уберегти життя в разі аварії. Але постійно ними користуються не всі.

У рамках кампанії «Пристібайся – не жахайся», серед водіїв та пасажирів в Україні провели опитування щодо використання пасків безпеки.

Ось такі результати отримали:

  • 82% пасажирів на передньому сидінні стверджують, що пристібаються, а 52% − роблять це постійно.
  • Серед водіїв показники ще нижчі: 48% кажуть, що пристібаються час від часу, і лише 39% – постійно.
  • Найгірша ситуація із використанням пасків безпеки на задньому сидінні: тільки 26% стверджують, що пристібаються, коли сидять ззаду, і лише 12% − звикли робити це щоразу.
  • 69% батьків пристібають дитину. Але тільки 61% батьків стверджують, що пристібають їх завжди.

Багато людей не усвідомлюють, що використовувати паски безпеки необхідно всім, хто перебуває в автомобілі, зокрема й пасажирам на задньому сидінні. Адже це місце тільки на перший погляд безпечне.

Опитування «Сприйняття та використання пасків безпеки водіями та пасажирами» проводила компанія Gradus Research у грудні 2020 року. У ньому взяли участь 1000 респондентів віком 18-50 років у містах Київ, Львів, Маріуполь, Одеса й Харків.

Нагадаємо, згідно Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху» №1231-IX, який набирав чинності з 17 березня 2021 року, штраф за ст. 121 КУпАП за керування транспортним засобом без непристебнутого паска безпеки або мотошолому складає 510 грн.

// АвтоКраїна

Читайте також: