Велике будівництво: спорудження Київської обхідної дороги розпочнеться вже вліткуКиївська обхідна дорога(КАРТА) Державне агентство автомобільних доріг України (Укравтодор) планує розпочати будівництво першої черги Київської обхідної дороги (КОД) влітку 2021 року.

Як повідомляється на офіційній сторінці Укравтодору в Facebook, будівництво дороги за президентською програмою «Велике будівництво» відбуватиметься протягом чотирьох років.

Проєкт будівництва Київської обхідної дороги є частиною ВКАД, що передбачає спорудження так званого «напівкільця» загальною протяжністю близько 150 км. Він допоможе вивести транзитні потоки руху транспортних засобів за межі Києва.

КОД з’єднає автомобільні дороги М-07 Київ – Ковель, М-06 Київ – Чоп, М-05 Київ – Одеса та Н-01 Київ – Знам’янка. Далі об’єднає автомобільні дороги Н-08 Бориспіль – Маріуполь та М-03 Київ – Харків та обхід м. Бровари.

Як проходитиме КОД?

  • перша ділянка – від М-06 Київ – Чоп до М-05 Київ – Одеса протяжністю 35,2 км;
  • друга ділянка – від М-07 Київ – Ковель – Ягодин до М-06 Київ – Чоп протяжністю 18,1 км;
  • третя ділянка – від М-05 Київ – Одеса до Н-01 Київ – Знам’янка протяжністю 22,9 км;
  • четверта ділянка – будівництво мостового переходу через р. Дніпро з підходами до Н-01 Київ – Знам’янка та Гора – Рогозів протяжністю 25,7 км;
  • п’ята ділянка – від Гора – Рогозів до М-03 Київ – Харків протяжністю 9,7 км.

У серпні 2020 року Укравтодор, як замовник проєктування КОД розпочав роботу з розроблення проєктної документації п’яти ділянок.

Перші дві ділянки вже проєктуються, у березні 2021 року було оголошено тендер на проєктування ще двох ділянок ‒ наразі триває подання пропозицій.

Тендер на проєктування останньої ділянки буде оголошено найближчим часом.

Вже влітку 2021 року Укравтодор матиме проєкти перших ділянок та зможе почати будівництво першої черги КОД.

Нагадаємо, за даними Укравтодору план на 2021 рік передбачає будівництво, реконструкцію, капітальний та поточний середній ремонт 4500 км та 150 мостів.

Наразі активні роботи вже відбуваються на 215 об’єктах, 55 з яких – штучні споруди. Йдеться про 23 області країни, крім Чернівецької, де тривають процедури закупівель, здійснюються підготовчі заходи до початку робіт.

Київська обхідна дорога

// АвтоКраїна

Читайте також: