Volvo, Daimler та TRATON інвестують 500 млн евро у будівництво 1700 електрозаправок для вантажівокТри провідні виробники комерційних автомобілів Volvo Group, Daimler Truck та TRATON Group підписали необов’язкову угоду про встановлення та експлуатацію високопродуктивної загальнодоступної мережі зарядки акумуляторних електромобілів по всій Європі.

Як сказано у спільному пресрелізі компаній, метою угоди є прискорення створення інфраструктури зарядки для підвищення довіри споживачів та підтримки переходу ЄС до кліматично нейтральних перевезень.

Угода закладає основу майбутнього спільного підприємства (СП) – однаковою власністю трьох сторін, яке планує розпочати свою діяльність у 2022 році. Сторони мають намір інвестувати разом 500 мільйонів євро для встановлення та експлуатації щонайменше 1700 високоефективних зарядних пристроїв із зеленою енергією, що знаходяться поблизу шосейних доріг, а також пунктів логістики та призначення, протягом п’яти років з моменту створення СП. Кількість пунктів зарядки з часом планується значно збільшити шляхом пошуку додаткових партнерів, а також державного фінансування. Планується, що майбутнє СП працюватиме під власною фірмовою ідентичністю і базуватиметься в Амстердамі, Нідерланди. Майбутнє СП зможе базуватись на великому досвіді та знаннях своїх партнерів-засновників у галузі вантажних автоперевезень.

Майбутнє СП діятиме як каталізатор і сприятиме реалізації Зеленої угоди Європейського Союзу щодо вуглецево нейтральних вантажних перевезень до 2050 року – як шляхом забезпечення необхідної інфраструктури, так і спрямування на зелену енергію в пунктах зарядки. Спільні дії Volvo Group, Daimler Truck та TRATON Group вирішують нагальну потребу у високопродуктивній мережі зарядки для підтримки операторів вантажних автомобілів з їх переходом на транспортні рішення, нейтральні для CO2, особливо у великих вантажних перевезеннях на великі відстані. Високопродуктивна інфраструктура зарядки, що забезпечує вантажоперевезення на великі відстані, є економічно вигідним способом значного скорочення викидів, яке швидко реалізується.

Також у повідомленні відзначено, що Volvo Group, Daimler Truck та TRATON Group матимуть рівні частки у запланованому СП, але продовжуватимуть бути конкурентами у всіх інших сферах. Створення СП підлягає регуляторним та іншим затвердженням. Підписання угоди про СП можна очікувати до кінця 2021 року.

Volvo Group сприяє процвітанню завдяки транспортним та інфраструктурним рішенням, пропонуючи вантажівки, автобуси, будівельне обладнання, енергетичні рішення для морських та промислових застосувань та ін. Штаб-квартира Volvo Group розташована в Гетеборзі, Швеція, працює майже 100 000 людей та обслуговує клієнтів на більш ніж 190 ринках.

TRATON SE (Мюнхен, Німеччина) є дочірньою компанією Volkswagen AG та провідним світовим виробником комерційних автомобілів із торговими марками Scania, MAN, Volkswagen Trucks and Buses та RIO. Асортимент групи включає легкі комерційні транспортні засоби, вантажівки та автобуси на 29 виробничих та складальних площадках у 17 країнах. У 2020 році  продажі TRATON Group склали близько 190 тисяч автомобілів.

Daimler Truck AG є одним з найбільших у світі виробників комерційних автомобілів, має понад 35 основних місць по всьому світу та приблизно 100 000 співробітників. Починаючи з 2027 року, компанія хоче поповнити свій асортимент автомобілів, додавши серійно виготовлені транспортні засоби на паливних елементах, що працюють на водні. Кінцевою метою є досягнення нейтрального до CO2 транспорту до 2050 року.

// АвтоКраїна

Читайте також: